Patikimesnė apskaita

Patikimesnė buhalterinė apskaita

 • Buhalterio specialybė laisvosios rinkos ir nuolat besikeičiančių apmokestinimo taisyklių sąlygomis tapo ne tik viena svarbiausių beveik kiekvienam verslui, bet ir viena sudėtingiausių, reikalaujanti labai aukštos kvalifikacijos ir nuolatinio tobulėjimo. Vargu ar rastume dar bent vieną kitą profesiją, kurios atstovai turėtų beveik kasdien įsiminti tiek naujų žinių, kaip apskaitos ir mokesčių specialistai.
 • Aukštas buhalterinės apskaitos organizavimo lygis – labai svarbi sėkmingo verslo sąlyga. To neperpratusių verslininkų anksčiau ar vėliau laukia dideli nemalonumai. Buhalteris neuždirba įmonei pajamų, nors gali sutaupyti nemažai lėšų. Taip pat nenorėdamas blogo gali padaryti didelę žalą. Nuolatinė norminių aktų kaita, jų sudėtingumas, laisvas traktavimas bei didelės nuobaudos už mokesčių įstatymų pažeidimus daro apskaitos tvarkymą rizikinga profesine veikla, reikalaujančia aukštos kvalifikacijos ir ypatingo atsakomybės jausmo. Buhalterinės apskaitos duomenų tikslumas ir jų teikimas laiku įmonės vadovybei užtikrina sėkmingą bendrovės valdymą, veiklos analizės bei prognozavimo darbų efektyvumą. Todėl suprantama, kad įmonės buhalterinė apskaita turi būti patikimose rankose.
 • Profesinės kompetencijos reikalavimas reiškia, kad buhalteris turi atsisakyti vykdyti darbus, kuriems atlikti yra nepakankamai pasirengęs. Štai kodėl pas mus, kaip ir kiekvienoje kitoje šalyje, sėkmingai dirba konsultacinės, buhalterinės apskaitos bendrovės. Apdairiam vadovui derėtų naudotis jų paslaugomis, o negyventi nuolat baiminantis, kad buhalteris gali suklysti.
 • Vadovui reikėtų apsispręsti dėl vieno dalyko: ar jis visą laiką sėdės tarsi ant parako statinės, ar verčiau pasirūpins savo buhalterio kvalifikacija? Be to, ar tikrai suprantate, kodėl buhalteriai šiuo metu vieni geriausiai apmokamų specialistų? Smulkiai ar vidutinei įmonei kelti buhalterio kvalifikaciją ir sudaryti jam sąlygas tobulėti yra labai brangu. Nedidelei įmonei tai gali tapti nepakeliama našta.
 • Be to, nedidelės įmonės, siekdamos būti konkurencingos, dažnai vykdo labai įvairią veiklą, o tuo pačiu smarkiai komplikuoja ne tik savo buhalterinę apskaitą, bet ir mokesčių apskaičiavimą. Tokių įmonių buhalterių kvalifikacija turi būti itin aukšta. Tokia aukšta, kad dažniausiai nedidelės įmonės negali tinkamai mokėti už šį darbą. Tuomet lieka dvi išeitys: nuolat vaikščioti tarsi peilio ašmenimis rizikuojant bankrutuoti po eilinio mokesčių patikrinimo, arba ieškoti būdų, kaip su mažiausiomis sąnaudomis išvengti tokių nemalonumų.
 • Įstatymai keičiasi nuolat, o ir Jūsų pačių verslas tikriausiai nestovi vietoje.
 • Dar prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje buhalterinės apskaitos tvarkymas pasitelkiant apskaitos paslaugas teikiančią įmonę buvo neregėtas dalykas. Dabar ši buhalterinės apskaitos tvarkymo forma visai pagrįstai tampa vis populiaresnė.
 • Lietuvoje vis daugiau vadovų renkasi tokį įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymo modelį, kuomet atsisakoma vyriausiojo buhalterio pareigybės ir pasirenkama buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė, kuriai patikimos labai atsakingos, svarbios funkcijos. Išsivysčiusiose šalyse jau seniai tai pati populiariausia buhalterinės apskaitos tvarkymo forma.
 • Beje, Jūsų buhalteriui galioja tos pačios Darbo kodekso nuostatos kaip ir eiliniam darbuotojui. Jeigu buhalteris tik panorės, po dviejų savaičių jūs liksite be buhalterio. Skirtumas tik tas, kad eilinio darbuotojo įgytos žinios tikriausiai gali būti kompensuotos per kelias valandas ar dienas instruktuojant naują darbuotoją. Visiškai kitaip yra su vyriausiuoju buhalteriu: neliks nei kvalifikuoto buhalterio, nei jo sukauptų žinių ir patirties.
 • Tad kam pavesti buhalterinės apskaitos tvarkymą? Samdyti vyriausiąjį buhalterį ar ieškoti apskaitos paslaugas teikiančios įmonės? Kokia buhalterinės apskaitos tvarkymo forma patikimesnė, naudingesnė?
 • Vienareikšmiškai atsakyti į šiuos klausimus sudėtinga, nes ir viena, ir kita buhalterinės apskaitos tvarkymo forma turi pranašumų ir trūkumų. Kiekvienas verslininkas turi pats nuspręsti, kas jam yra priimtina, kokie buhalterinės apskaitos tvarkymo momentai jam yra prioritetiniai, pagaliau, ar jo verslo pobūdis, mastai apskritai leidžia rinktis buhalterinės apskaitos tvarkymo modelį.

Pasiteirauti

„Šiame pasaulyje nieko nėra tikro, išskyrus mirtį ir mokesčius” (B. Franklinas).